Ne zamudite
posebnih ponudb, novosti
in promocijskih kuponov!

Prijavite se na naše novice in obenem pridobite
5% popust na vaše prvo naročilo.

Popust velja za nakup vseh izdelkov iz redne ponudbe.
Ne velja za izdelke v akcijskih ponudbah in paketih.

Izpolnite obrazec za prenos brezplačne e-knjige



Pridobite 5% POPUSTA ob naslednjem nakupu.
Prijavite se na e-novice in ob zaključku nakupa pridobite 5% popust ob naslednjem nakupu.

Želim se prijaviti   Ne želim se prijaviti
Celostna
obravnava
Brezplačno
svetovanje
Brezplačna
poštnina nad 50 €
Dostop do izvidov

Organski silicij in vitamin C - za zdravje žensk


Silicij je naraven mineral, prisoten tudi v živilih, kot so pivo, voda, kava in nekatera zelenjava, vendar se v našem telesu ne kopiči in se izloča, zato ga ljudem pogosto primanjkuje. Zaradi tega razloga se dodatki silicija uporabljajo tudi kot zdravilo.


Organski silicij vpliva na:

o Mlajši izgled kože
o Sijoče lase
o Trše nohte
o Zdrave in elastične arterije
o Preventivo za nevrodegeneratinve bolezni
o Zdrave kosti in kite
o Lajšanje bolečin zaradi artritisa ali poškodbe
o Stimulacijo sinteze kosti, kolagena in stabilizacijo
o Aktivacijo osteoblastov, ki ustvarjajo nove celice za mineralizacijokosti in zaviranje osteoklastov, ki razgrajujejo stare celice


Organski silicij in zdravje žensk

1. Zdravje kosti

Osteoporoza je vedno pogostejša zdravstvena težava prebivalstva. Pojavi se, kadar pride do neravnovesja med resorpcijo kosti, ki jo povzročajo osteoklasti, in tvorbo kosti, ki jo povzročajo osteoblasti1. Ko ženske pridejo v menopavzo, se zmanjša tvorba hormona estrogena, ki ščiti kosti, in tako se poveča možnost osteoporoze (izgube gostote kosti). Silicij spodbuja zdravje kosti preko sinteze kolagena, mineralizacije kosti in povečanja volumna in gostote kosti pri ženskah pred in po menopavzi.

Zdravje kosti & ženske pred menopavzo

Kot kaže, je vnos silicija povezan z mineralno gostoto kosti tako pri moških, kot tudi ženskah, ki še niso vstopile v obdobje menopavze. Študija je pokazala, da vnos silicija poveča mineralno gostoto kosti kolka in hrbtenice žensk v obdobju pred menopavzo. Ugotovljeno je bilo, da je povečan vnos silicija nasploh koristen za zdravje okostja, zlasti za zdravje kortikalnih kosti2.

Zdravje kosti & ženske v postmenopavzi

Podatki kažejo, da je organski silicij koristen v primeru osteoporoze v postmenopavzi, saj dokazano vpliva na sintezo kolagena.
Prav tako poveča mineralno gostoto kosti žensk po menopavzi, ki so na nadomestnem hormonskem zdravljenju2.

2. Sinteza kolagena

Silicij in vitamin C spodbujata sintezo kolagena, s čimer izboljšata prožnost in napetost kože ter imata pomembno vlogo pri razvoju in vzdrževanju vezivnega tkiva, kar ima pozitivne učinke tudi na kožo, lase in nohte.

Čudoviti lasje

Lepi lasje močno vplivajo na celoten videz, kar povečuje samozavest. Rezultati kažejo, da ima silicij zelo pozitivno vlogo pri tvorbi vezivnega tkiva. To poveča natezno trdnost las, vključno z elastičnostjo, kar ima za posledico močnejše in bolj sijoče lase4.

Čvrsti nohti

Ugotovljeno je bilo, da uživanje silicija zmanjšuje krhkost nohtov in las pri ženskah, kar ima za posledico bolj čvrste nohte5.

Mladostnejši videz kože

Uživanje silicija pozitivno vpliva na fizične lastnosti kože, izboljšuje namreč površino in hrapavost kože. Rezultat je tudi izboljšanje obraznih gub in UV madežev, kar ženskam daje mlado in čisto kožo5, 6.

3. Protirakavo delovanje

Vitamin C je koristen tudi v primeru raka dojke. Znano je, da vitamin C spodbuja apoptozo (programirano celično smrt) v celicah raka dojke, zato ima potencialno vlogo pri preprečevanju in zdravljenju raka dojke7.

Silicij in vitamin C v našem telesu ponujata odgovore na vprašanja v zvezi z zdravjem žensk. Koristna sta za ženske vseh starosti. Ne le, da silicij krepi kosti, temveč krepi samozavest in osebnost ženske z mladostno kožo, lepimi lasmi in čvrstimi nohti.

Viri

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2658806/
2. https://asbmr.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1359/JBMR.0301225
3. https://www.hindawi.com/journals/ije/2013/316783/#introduction
4. https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs00403-007-0796-z
5. https://link.springer.com/article/10.1007/s00403-005-0584-6
6. https://www.mdpi.com/2079-9284/5/3/41
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5871772/

Copyright Eubioma © 2020   |   Pravno obvestilo   |   Uporaba piškotkov